Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie- Tadeuszu Różewiczu

W środę, tj. 24 kwietnia br., w Szkole Podstawowej nr 77 im. T. Różewicza we Wrocławiu na szóstej lekcji odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Różewiczu. Tego dnia przypadała bowiem 10 rocznica śmierci pisarza.

Za ułożenie pytań i przebieg konkursu odpowiedzialne były panie: Małgorzata Laskowska-Serwin i Marta Podgórska. W jury zasiadały także dwie uczennice klasy 8a: Zofia Tomala oraz Zuzanna Pręgowska.

Z każdej klasy wytypowani zostali trzej reprezentanci. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 16 pytań krótkiej odpowiedzi dotyczących życia i twórczości Tadeusza Różewicza, stworzenie plastycznej interpretacji do wybranego przez siebie wiersza (List do ludożerców, Kasztan, Przepaść, Ocalony) oraz odpowiedź na 3 pytania o pisarza z filmów nagranych z osobami, które znały poetę.

Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 40 punktów. Konkurs trwał 45 minut i przeprowadzony został w sali 71.

Do konkursu przystąpiło 30 uczestników z pionów klas 4, 6, 7, 8., klasy 5 były bowiem tego dnia na szkolnej wycieczce.

Po sprawdzeniu wyników stwierdzono, że:

miejsce I ex aequo – zajęły klasy: 8a i 7b, uzyskując 34 pkt/40; miejsce II – 6b, zdobywając 30,75 pkt/40; miejsce III – przypadło klasie 4c – 27 pkt/40.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla klas: 7a (26,25 pkt) oraz 4a (25,75 pkt).

Każdy z uczestników konkursu otrzymał słodki upominek, natomiast dyplomy zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

Marta Podgórska