Raport/II półrocze 2023/2024

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Drugi rok pracy z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości już prawie za nami.

Zajęcia z robotami Photon EDU cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie z klasy 2 stawiają przed robotami kolejne zadania. Zawody wyzwoliły wiele pozytywnych emocji i nowych doświadczeń w programowaniu robotów Photon.

Zajęcia są bardzo atrakcyjne dla uczniów i rozwijają umiejętność pracy zespołowej, logicznego i algorytmicznego myślenia, a także zadaniowego podejścia do stawianych problemów.

Zainteresowanie goglami Class VR nie maleje. Zasoby portalu ClassVR pozwalają na wykorzystanie gogli do potrzeb i możliwości uczniów. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki- to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar. Również na lekcjach biologii uczniowie mogli poznać budowę człowieka, używając gogli VR.

Bartosz Małecki