Raport/styczeń’2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Astronomia- to dziedzina wiedzy spotykająca się z naturalnym zainteresowaniem większości uczniów, a dzięki użyciu teleskopu mogą atrakcyjnie rozpocząć przygodę z astronomią.
Dziecko w wieku wczesnoszkolnym postrzega świat przede wszystkim za pomocą zmysłów wzroku, a poznaje go głównie dzięki bezpośredniej obserwacji
i aktywności motorycznej w zabawie. Dlatego wielką atrakcją lekcji z tematyki edukacji przyrodniczej jest możliwość bezpośrednich obserwacji nieba poprzez wykorzystanie teleskopu Celestron.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Wykorzystanie lampy oświetleniowej w realizacji nagrania projektu klasy 1a
z okazji Święta Babci i Dziadka

W fotografii dobre oświetlenie to podstawa. Realizacja projektu w klasie 1a to doskonały moment na wykorzystanie lampy oświetleniowej zakupionej
w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Gotowy do pracy zestaw oświetleniowy, w skład którego wchodzi oprawa oświetleniowa światła stałego SOFTBOX o wymiarach 40x40cm, mocy 65W oraz statyw studyjny Softboxy, stanowią od dawna podstawowy element wyposażenia studia fotograficznego. Stosuje się je w celu zmodyfikowania właściwości światła: rozmiaru powierzchni świecącej, intensywności i kierunku światła. Softbox ma za zadanie zmiękczyć światło, a co za tym idzie zmniejszyć lub wyeliminować cienie.