Raport/grudzień’2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Jak sprawić, aby lekcja biologii była interesująca ? Wystarczy, aby do pracy ruszyły mikroskopy zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przy pomocy mikroskopów szukali prostych organizmów w wodzie
z kałuży i stawu. A co zobaczyli i co odkryli, to już muszą sami opowiedzieć

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

STEAM (skrót od ang. Science, Technology, Engineering, Arts & Maths czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki rosnącej świadomości nauczycieli, szkół i instytucji, zajęcia z robotyki i programowania są wprowadzane do szkół podstawowych na całym świecie.
Zajęcia z robotami Photon EDU to wyzwanie dla uczniów jak i robotów. Tym razem roboty musiały się zmierzyć z edukacyjną matą w formie puzzli, wykonanej z pianki, która umożliwia stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do nauki z robotem Photon EDU. Mata składa się z kwadratowych pól wyciętych w kształcie puzzli, co umożliwia konstruowanie przez uczniów różnych dróg do poruszania się robotem. Zajęcia przez to są bardzo atrakcyjne dla uczniów i dają im wiele radości oraz rozwijają umiejętność pracy zespołowej, logicznego i algorytmicznego myślenia a także zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego.