Raport/październik’2022

Laboratoria Przyszłości

Kolejny miesiąc pracy z programem Laboratoria Przyszłości. Tym razem do akcji wkroczyły roboty.
Informatyka to nauka przyszłości, dlatego edukacja wczesnoszkolna powinna ułatwić uczniom rozbudowywanie zainteresowań i umiejętności nowoczesnymi technologiami.
Roboty Photon EDU to zaawansowane technologicznie roboty interaktywne, które umożliwiają prowadzenie zajęć z programowania
i robotyki na każdym poziomie edukacyjnym oraz poziomie zaawansowania. Praca z robotami (oprogramowanie oraz scenariusze) jest dostosowana do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajęcia takie rozwijają u uczniów umiejętności matematyczne oraz komputacyjne.
Lekcja z robotami wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Do pracy ruszyły zestawy elektroniczne Boffin II 3D zakupione
w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Tym razem do pracy ruszyły zestawy elektroniczne Boffin II 3D. Lekcja z zestawami Boffin II 3D umożliwia uczniom tworzenie bardzo dużej liczby układów elektronicznych oraz opracowywanie własnych projektów – podłączenia odtwarzacza MP3, tworzenia obrazków 3D, gier na pamięć, połączenie samolotu i mini samochodu, które są
w zestawie. Części z zestawów Boffin i Boffin II są kompatybilne
i można je między sobą łączyć.
Podstawą wszystkich projektów jest podkładka, na którą zamieszczamy odpowiednie części na zaczepy. Bardzo atrakcyjne jest dla uczniów to, że budują w 3 wymiarach. Praca z zestawami w prosty i zabawny sposób pomaga w nauce praw fizyki i umożliwia zrozumienie zasad działania układów elektronicznych.