Wzięliśmy udział w akcji #ŁączyNasPamięć

Z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, nasza szkoła wzięła udział w akcji “Łączy nas pamięć”.

Celem tej akcji jest uczczenie pamięci osób biorących udział w powstaniu w getcie warszawskim oraz złożenie hołdu ofiarom pierwszego zbrojnego zrywu przeciwko niemieckiemu okupantowi podczas II wojny światowej.

19 kwietnia to dzień szczególnej refleksji i uczczenia tych bohaterskich jednostek, które walczyły o godność i wolność w trudnych czasach.

Włączając się w tę akcję, nasza szkoła pragnie kontynuować dziedzictwo tych, którzy nieśli nadzieję i opór w obliczu okropności wojny oraz uczyć młodszych pokoleń o ważności pamięci historycznej i wartościach, za które warto się angażować.