Raport/marzec’2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Kolejny miesiąc pracy z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Z uwagi na duże zainteresowanie goglami Class VR kolejne klas miały możliwość zapoznania się z rzeczywistością wirtualną. Tym razem klasa 2a mogła skierować wzrok w ekrany gogli VR. System zrobił ogromne wrażenie na uczniach. Ilość pytań kiedy będziemy mogli jeszcze raz pobawić się goglami mnożyła się w nieskończoność. Zestaw jest bardzo intuicyjny co zdecydowanie ułatwia pracę szczególnie w klasach młodszych.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W marcu przed uczniami stanęło kolejne zadanie: napisać prosty scenariusz do filmu, nakręcić kilka ujęć i zmontować film.
Idealnym urządzeniem do kręcenia filmu jest zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości aparat Canon EOS M50 Mark II.
Ten bezlusterkowiec to świetna propozycja dla początkujących twórców, zarówno fotografów, jak i vlogerów. Aparat jest niezwykle prosty i intuicyjny
w obsłudze, a dotykowy ekran zdecydowanie ułatwia poruszanie się po funkcjach i ustawieniach.