I półrocze 2023_2024

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

To już drugi rok pracy z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Z uwagi na duże zainteresowanie  goglami Class VR kolejne klas miały możliwość zapoznania się z rzeczywistością wirtualną. Zasoby portalu ClassVR pozwalają na wykorzystanie gogli do potrzeb i możliwości uczniów. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki- to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar.

Dyskoteka andrzejkowa czy akcja Szkoła do Hymnu oraz inne imprezy odbywające się w szkole pozwalają na wykorzystanie nagłośnienia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jak zawsze pamiątkowe zdjęcia wykonujemy aparatem zakupionym również w ramach programu.

 

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Obserwacja świata przy użyciu mikroskopów to fantastyczne przeżycia. Uczniowie samodzielne przygotowali preparaty ze skórki cebuli i miąższu ziemniaka, a następnie dokonali obserwacji ziaren skrobi. Praca z modułem woda zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości polegała na:

– wykonywaniu ogniwa galwanicznego z cytryn,

– wykorzystaniu różnicy w gęstości ciał, wykorzystaniu napięcia powierzchniowego i niszczącego działania płynu do naczyń.

Informatyka to nauka przyszłości, dlatego edukacja wczesnoszkolna powinna ułatwić uczniom rozbudowywanie zainteresowań i umiejętności nowoczesnymi technologiami. Roboty Photon EDU to zaawansowane technologicznie roboty interaktywne, które umożliwiają prowadzenie zajęć z programowania i robotyki na każdym poziomie edukacyjnym oraz poziomie zaawansowania.

Uczniowie klas 4 zapoznali się z działaniem nowoczesnej drukarki 3D, którą zakupiła nasza szkoła. Zainteresowanie wzbudzały przykładowe modele 3d prezentowane na zajęciach. Uczniowie śledzili etapy nakładania warstw i stopniowego tworzenia modelu. Mogli też założyć konto i w programie Tinkercad i stworzyć swoje pierwsze projekty modeli 3D.