Zosia Tomala-  LAURETKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU zDolny Ślązak z matematyki, fizyki i języka polskiego!

Jak powiedział Emil Oesch Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach. W naszej szkole jest osoba, która pokonała BARDZO wiele schodów i w istocie osiągnęła sukces. Sukces przez wielkie S. Może niektórzy zapamiętali Ją już z zeszłego roku, gdy jako siódmoklasistka została finalistką zDolnego Ślązaka z języka polskiego. Wówczas zabrakło bardzo niewiele, by dotrzeć na szczyt.

A dziś właśnie dotarła do nas informacja, że Zosia Tomala z klasy 8a swoją niezwykle ciężką, żmudną, długą, systematyczną, rozłożoną w czasie i przestrzeni nauką wspięła się nie tylko na jeden, a na trzy ośmiotysięczniki jednocześnie. Została bowiem finalistką zDolnego Ślązaka z biologii, a LAURETKĄ tegoż Wojewódzkiego Konkursu z: matematyki, fizyki i języka polskiego! Tym samym nie musi pisać egzaminu kończącego szkołę z języka polskiego i matematyki, a drzwi wybranej przez Nią szkoły średniej stoją przed Nią otworem.

Z całego serca GRATULUJEMY Zosi tego niebywałego sukcesu i życzymy jeszcze wielu schodów, które doprowadzą ją do kolejnych sukcesów. Korona Himalajów ma ich przecież więcej niż trzy, a Zosia ze swoją determinacją prędzej czy później zdobędzie całą listę.

W imieniu nauczycieli przedmiotów konkursowych, wychowawczyni, nauczycieli i moim jako koordynatora konkursu składamy wyrazy uznania.

Marta Podgórska