Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Tadeusza Różewicza

Tydzień przed 10 rocznicą śmierci Tadeusza Różewicza, czyli 17 kwietnia, zorganizowaliśmy w naszej szkole Konkurs Recytatorski Twórczości naszego patrona.

Na szóstej godzinie lekcyjnej dwudziestu uczniów z klas 4-8 zaprezentowało własne interpretacje wybranych przez siebie wierszy. Usłyszeliśmy je w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Zadanie nie należało do łatwych. Nie jest tajemnicą, że poezja Tadeusza Różewicza to wyzwanie. Dodatkowo potęgował je stres.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności nie tylko przed nauczycielkami języka polskiego – paniami: Elżbietą Raputą, Małgorzatą Laskowską-Serwin i Martą Podgórską, ale też przed przewodniczącą jury – panią dr Małgorzatą Zawadą z WCRS-u. Dzięki współpracy z tą instytucją oraz Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Sztabowej nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania. Idea konkursu polega jednak na wyłonieniu najlepszych.

Oto wyniki:

miejsce I i laur zwycięzcy zdobyły uczennice klasy 6a: Maryna Zgarska i Varvara Halichenko

miejsce II zajęli: Krzysztof Bombik z 8a i Sebastian Pałgan z 6b

miejsce III zajęły: Lili Galik z 6a i Iga Szumilas z 5a