Nie ma życia bez H2O

Współczesny człowiek świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że bez wody nie ma życia. A człowiek XXI wieku wie jeszcze, jak bardzo powinniśmy wodę szanować i dbać, by jej nam nie zabrakło.
Nasze miasto czyni wiele, by edukować właśnie w tym kierunku. Działania te mają na celu uświadomienie nam, że Pojedynczo jesteśmy kroplą – razem tworzymy ocean.
Temu właśnie poświęcony był konkurs nazwany Wielkim Testem
o Wodzie, którego  organizatorem były MPWiK oraz Gazeta Wyborcza.
Przystąpiło do niego 100 uczestników z 12 wrocławskich szkół. Nie zabrakło w nim także drużyny z naszej szkoły. Pod czujnym okiem naszej nauczycielki – pani Joanny Cymerman- udaliśmy się do budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie dzielnie stawialiśmy czoła pytaniom. Skala ich trudności była bardzo różna – od banalnych (Który ocean jest największy?), po zdecydowanie bardziej skomplikowane. Nie tylko ciekawie spędziliśmy czas, ale i poszerzyliśmy swoją wiedzę w tym zakresie. Czy wiecie, że do wyprodukowania jednej pary jeansów potrzeba aż 10 tysięcy litrów wody?
Do szkoły wróciliśmy w wyśmienitych humorach, bowiem Marta Paciorek zajęła II miejsce. Jak sama przyznała, do testu nie musiała się jakoś specjalnie przygotowywać, bo systematyczny udział w zajęciach Koła Geograficznego był dla niej najlepszą formą nauki w tym kierunku. Marta otrzymała w nagrodę grę Scrabble, zestaw edukacyjny o wartości 650zł i rodzinny bilet do ZOO.
W przyszłym roku też spróbujemy swoich sił w tym konkursie.