Mamy tytuł Mistrza Wrocławia w piłce nożnej młodzieży szkolnej

4 kwietnia 2023 roku na obiekcie KS Ślęza Wrocław rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Łącznie w rywalizacji tych kategorii udział wzięło aż 97 reprezentacji szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8: Tomasz Raputa, Szymon Graczyk, Fabian Kornalewicz, Antoni Czapulak, Adrian Wyżga, Wiktor Małek oraz Bartosz Polański.
Nasza drużyna wygrała oba mecze grupowe: 4:0 z SP nr 10 oraz 7:3 z SP nr 3.
W ćwierćfinale rywalizowaliśmy z SP nr 76 i po bardzo dobrym meczu wygraliśmy 7:2, co dało awans do kolejnej rundy.
Mecz półfinałowy z SP nr 118 był bardzo trudnym wyzwaniem. Bardzo dobra gra przeciwników zmusiła naszych zawodników do dużego wysiłku, ale dzięki waleczności udało się odwrócić wynik spotkania i ostatecznie zwyciężyć 2:1.
W finale spotkaliśmy się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław. Mecz idealnie rozpoczął się dla naszej drużyny. W pierwszej połowie szybko zdobyliśmy dwie bramki i taki wynik utrzymał się do przerwy. Druga połowa była bardzo zacięta i nieustanne ataki przeciwnika doprowadziły
do wyniku 2:2, natomiast pod koniec meczu udało się wykorzystać nieuwagę rywala i zdobyć zwycięską bramkę.
Bardzo dobra gra naszych zawodników została nagrodzona i dzięki temu zostaliśmy Mistrzami Wrocławia w piłce nożnej młodzieży szkolnej.
Naszym zawodnikom składamy ogromne gratulacje i życzymy sukcesów w dalszym etapie!

Dawid Kijo