SZKOLNE KOLĘDOWANIE

20 grudnia 2019 roku w murach naszej szkoły odbyło się tradycyjne “Szkolne kolędowanie”.  Każda klasa miała za zadanie zaprezentować wylosowaną wcześniej i przygotowaną pod okiem wychowawcy kolędę lub pastorałkę. Kolędowanie odbyło się w dwóch turach. Dodatkowo, w tym roku,  wydarzenie to przyjęło dwie odmienne formy.

Klasy młodsze (0-3), wraz z wychowawcami, po kolei prezentowały przygotowane kolędy i pastorałki. Często towarzyszyły temu piękne stroje oraz akompaniament instrumentów perkusyjnych. Wszystkie występy były wspaniałe
i wywoływały  uśmiech  na twarzach słuchaczy.

Dla klas 4-8 kolędowanie odbyło się w ramach szkolnego konkursu ?Klasa na szóstkę”. Jury w składzie: p. Martyna Tomkiewicz, p. Sylwia Dziwoki, ks. Radosław Wolniczek wyłoniło, oczywiście,  zwycięzców, jednak każda klasa otrzymała
6 punktów w ramach wcześniej wspomnianego konkursu  – ?Klasa na szóstkę?. Wszyscy, bez wyjątku, podeszli do konkursu bardzo ambitnie, Jury nie miało łatwego zadania, więc w ten sposób postanowiono nagrodzić wysiłek uczniów, jak i wychowawców.  Ponadto wyłoniono 3 zwycięskie klasy. Miejsce pierwsze uzyskała klasa 5b, która wykonała kolędę ?Oj Maluśki, Maluśki?.  Drugie miejsce powędrowało do klasy 6a, śpiewającej kolędę ?Do szopy, hej pasterze?. Trzecie miejsce uzyskała klasa 4a prezentująca kolędę ?Pójdźmy wszyscy do stajenki?. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali słodkie upominki.

Podobnie jak wyglądało to w przypadku klas młodszych i tu nie zabrakło występów urozmaiconych o nawiązujące tematycznie do kolędy czy pastorałki stroje. Niektóre klasy wzbogaciły też swoje prezentacje o zastosowanie instrumentów perkusyjnych. Szkolnym zwyczajem podczas tego wydarzenia jest też śpiewanie kolędy przez nauczycieli oraz dyrekcję naszej szkoły. W tym roku były to “Tryumfy Króla Niebieskiego” ? kolęda wylosowana przez Panią Dyrektor ? Ilonę Zioło. Entuzjazm wyrażany przez uczniów pozwala sądzić, że popis grona pedagogicznego również był przygotowany i wykonany na wysokim poziomie.

Szkolne kolędowanie wprowadziło nas wszystkich w bardzo świąteczny nastrój. Wyrażamy nadzieję, że przyczyniło się też do ?rozśpiewania? wigilijnych stołów w domach całej społeczności szkolnej.

Sylwia Dziwoki