Wrocławskie kolędowanie

15. 12. 2017 r. Chór Szkolny wystąpił na wrocławskim Rynku w ramach Wrocławskiego Kolędowania, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Chór wystąpił w składzie

Wiktoria Andruszkiewicz ? 4a,
Amelia Jas ? 4b,
Nadia Żukowska ? 4b,
Martyna Kudźma – 7a,
Dionizy Jagielski ? 7a,
Dominika Bohdanowicz ?7b,
Wiktoria Jajkowska 7b,
Justyna Mścichowska 7b,
Ewa Sobieraj ?7b,
Weronika Zielińska – IIIa,
Klaudia Zimmermann IIIa,
Alicja Lachman – IIId,
Małgorzata Lenart – IIId,
Sylwia Strugała – IIId,
Aleksandra Wołoszczak – IIId,
Michał Wiśniewski – IIId.

Zaśpiewaliśmy kolędy: ?Przybieżeli do Betlejem?, ?Dzisiaj w Betlejem?, ?Lulajże Jezuniu?, ?Aniołowie z naszych pól?, ?Z narodzenia Pana?, ?Nie było miejsca dla Ciebie?. W repertuarze znalazły się również pastorałki: ?Gore gwiazda? oraz ?Hej w dzień narodzenia?, a także świąteczna piosenka: ?Jingle bells?. Uczniowie podczas śpiewania kilku kolęd grali również na instrumentach perkusyjnych, a jeden z uczniów ? Dionizy Jagielski- zagrał na flecie podłużnym.

Prezentacja Chóru SP 77 była ciekawa, zróżnicowana pod względem wykonywanego repertuaru. Dla uczniów była to pierwsza okazja do zaprezentowania się szerszemu gronu, poza murami szkoły oraz obycia się ze sceną. Chórzyści podczas tego wydarzenia mieli szansę usłyszeć chóry, zespoły z innych wrocławskich szkół, co może być  kształcące i motywujące do dalszego rozwoju dla młodego śpiewaka.

Sylwia Mika

2017-12-21_95050