Misterium Bożego Narodzenia 2017

Jak co roku, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, gromadzimy się- uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, księża, rodzice, a także zaproszeni goście- w holu szkoły, by przypomnieć sobie biblijne sceny związane z narodzinami Chrystusa i poczuć atmosferę tych, jakże pięknych i magicznych, Świąt.

By jednak mogło to nastąpić, przed uczniami i nauczycielami ogromna praca trwająca już od początków listopada.

W przedstawieniu wzięło udział 24 uczniów z różnych klas, z czego 10 uczniów uczęszczających na koło teatralne ?Baśniowy Teatr?. Wśród nich znaleźli się i najmłodsi z 1a, i starsi z klas 4, i wreszcie- gimnazjaliści:

•  Zuzia Jędrzejowska 4c, Nikola Gałka 4c, Ula Bombik 4c (aniołki);
  • Kinga Zagóra 4c, Amelka Gałka 1a, Lauren Rakowska 1a, Vanessa Lubczyńska- Sabadasz 4c, Marta Paciorek 1a (diabły);
  • Małgosia Lenart (tradycyjnie już w roli Maryi)
  •  oraz Michał Wiśniewski (również tradycyjnie- w roli Józefa);
  • Michał Jankowski 2a, Mateusz Góralczyk 2a, Mateusz Łużny 2a, Sebastian Rusin 2a ( pasterze);
  • Ola Krajewska 4a, Weronika Klag 4a, Wiktoria Andruszewicz 4a, Wiktoria Piasecka 2a ( mieszczanie);
  • Magda Dyba 2a, Ola Paszkowska 2a, Julia Jeziorowska 2a (w roli dzieci);
  • Patryk Janisiów 2a (Kacper), Piotrek Wołoszyn 2a (Malchior),
  • Hubert Kołomański 2a (Baltazar).

Świetnie, już po raz trzeci, sprawdzili się w roli Maryi i Józefa- Małgosia Lenart i Michał Wiśniewski. Co roku zachwycają nas swoim talentem aktorskim, wspaniałą dykcją i wrażliwością. Niestety, już po raz ostatni? W przyszłym roku szkolnym będą już naszymi absolwentami. Liczymy zatem na nowe talenty.

Doskonale udały się również sceny z udziałem aniołów i rozbrykanych, przebiegłych diabłów, w których wcieliły się: Kinga Zagóra 4c, Amelka Gałka 1a, Lauren Rakowska 1a, Vanessa Lubczyńska- Sabadasz 4c oraz Marta Paciorek 1a.

Świetnym dopełnieniem okazał się też występ przedszkolaków z Przedszkola nr 119, którzy z racji realizacji programu WKE, często odwiedzają naszą placówkę i uświetniają uroczystości szkolne. Tym razem, wystrojeni w ludowe stroje, wykonali kilka kolęd i pastorałek.

Świąteczny nastrój wytworzyły kolędy odśpiewane przez chór szkolny, nad którym czuwała pani Sylwia Mika oraz bogata scenografia przygotowana przez p. M. Kempińską oraz p. Cz. Haładyn.

Kolejne jasełka już za rok.

Elżbieta Raputa – opiekun koła teatralnego “Baśniowy teatr” (WKE)