Matematyczne działania na planszy

CELE OGÓLNE

Zasadnicze cele spotkań z matematyką:

• ukazanie matematyki w innym- nielekcyjnym świetle – czyli załóż różowe okulary i baw się matematyką,
  • zaangażowanie wszystkich uczniów do podejmowania rozwiązań różnorodnych zadań matematycznych z uwzględnieniem zadań – łamigłówek, zadań w postaci gier strategicznych – czyli  i tak cię pokonam,
  • uświadomienie uczniom faktu, że matematyka może być wszechobecna, atrakcyjna, zaskakująca, zastanawiająca, praktyczna – czyli  zadziwiająco boska,
  • usprawnianie logicznego myślenia,
  • kształcenie inteligencji matematyczno-logicznej oraz wizualno-przestrzennej.

PLAN PRACY ZAJĘĆ

Proponowane przeze mnie do realizacji treści będą podzielone na następujące spotkania tematyczne:

Część I

Złam głowę logicznie, czyli gry i łamigłówki logiczne.

Część II

W świecie gier matematycznych, czyli baw się matematyką – poznajemy ciekawe gry planszowe i strategię ich rozgrywek.

Część III

Rozgrywki między uczestnikami zajęć wykorzystujące poznane gry, łamigłówki, czyli zmagania konkursowe.

Część IV

Mój pomysł na grę matematyczną, czyli projektujemy własne gry (prezentacje własnych projektów).

termin: wtorek godz. 13.50 – 14.35, sala 54

ilość uczestników – 10 -15