ZAPRASZAMY WROCŁAWSKIE SZKOŁY PODSTAWOWE DO UDZIAŁU W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN TADEUSZA RÓŻEWICZA

21.10.2020 r. Sejm RP przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło, albowiem nasza Szkoła- jako jedyna w Polsce- nosi imię tegoż Poety właśnie.

W tym roku Tadeusz Różewicz skończyłby 100 lat…

Aby uczcić te wydarzenia, zapraszamy wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas I-VIII
z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VIII.

Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej na jeden z podanych tematów:

• Ilustracja do wiersza poety – na podstawie wybranego wiersza Tadeusza Różewicza należy wykonać pracę plastyczną będącą wizualną interpretacją utworu.

• Portret Tadeusza Różewicza – portret może ukazywać poetę
    w różnych etapach życia, może to być portret realistyczny lub abstrakcyjny.

• Ulubione miejsca T. Różewicza we Wrocławiu – praca może ukazywać miejsce szczególnie ważne dla poety (praca, dom, wypoczynek, niektóre z tych miejsc zostały utrwalone przez poetę w jego wierszach).Format pracy: A3
    Technika wykonania prac: dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie, grafika, collage itp.).
    Termin dostarczenia prac: do 31.05.2021 r.Pozostałe szczegóły w załączonym Regulaminie.

Małgorzata Laskowska- Serwin
Marta Podgórska